متاورس چیست ؟ Metaverse 

گروه اسکایپ : در ابتدا برای آشنایی با  متاورس  معنا و مفهوم لغوی آن را  بررسی کنیم ؛ متاورس از دو واژه متا و ورس Meta & Verse تشکیل شده است. کلمه متا به معنی «برتر-فراتر» و ورس که از کلمه  « Universe » گرفته شده به معنی « جهانی » است. به این ترتیب عبارت متاورس را می‌توان «جهان برتر» یا «جهان فراتر » در نظر گرفت.

 

متاورس به عنوان یک شبکه‌ مجازی می باشد که در آن کاربران میتوانند با یکدیگر و با دیگر اجزای محیط اطراف خود از پای کامپیوتر و از منزل و محل کار خود ارتباط برقرار کنند. به عبارتی دیگر ، در دنیای متاورس افراد به صورت آنلاین و مجازی نقش‌ آفرینی می کنند .

 

این دنیای مجازی ، جنبه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی ،‌ بازی‌های ویدیوئی ، فناوری واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) و در نهایت بلاک‌ چین را با یکدیگر ادغام می‌کند . به همین خاطر متا ورس را می‌توان به دنیایی که توسط واقعیت‌ های مجازی و واقعیت‌ های افزوده ساخته می‌شود هم نسبت داد .

 

 نفوذ بلاک‌ چین در دنیای فناوری ، پای Metaverse به بازی‌های بلاک‌چینی باز کرده . بازی‌هایی که افراد در آن می‌توانند آیتم‌های بازی را در قالب توکن خریداری و معامله کنند . البته توجه داشته باشید نوع عملکرد بازی‌های متاورس در بلاک‌چین ، تفاوتی با بازی‌های غیر بلاک‌چینی ندارد و فقط دارایی‌های بازیکن در بازی به توکن تبدیل شده است .

گروه اسکایپ سعی دارد متاورس را با زبانی بسیار ساده و قابل درک برای عموم با هر سطح معلوماتی تشریح کند .

مثلن فرض کنید میخواهید در یک بازی فوتبال در متاورس شرکت کنید ، شما می توانید تیم ملی خودتان را طراحی کنید و یا در شمایل یکی از بازیکنان معروف مثل مسی یا رونالدو وارد بازی بشید - شما میتونید این کاراکترها رو خریداری کنید و یا خودتون کاراکتر رویایی خودتون رو طراحی کنید و یا اصلن بازیکنی با شکل و شمایل خودتون طراحی کنید و به میدان بفرستین.


ویا حتتا در استادیوم یک بازی رسمی فوتبال بین آتلانتیکا مادرید و بارسلونا که اون سر دنیا برگزار میشه حضور پیدا کنید و با همون هیجان واقعی از تماشای فوتبال بصورت زنده و واقعی از روی صندلی خودتون در منزل لذت ببرین - فکرشو بکن !