همه چیز درباره VDSL


 برای بررسی امکان VDSL بر روی خط تلفن ثابت اینجا کلیک کنید

همانطور  که می‌دانید سرویس‌های اینترنت پرسرعت در سراسر جهان طرفداران  زیادی پیدا  کرده اند. از آنجاییکه VDSL به مراتب سرعتی بالاتر از ADSL دارد  امروزه  همه به استفاده از این تکنولوژی بجای روش های قدیمی تر تمایل  دارند؛ چرا  که کیفیت و سرعت سرویس بهتری را برای ما فراهم می آورد.
VDSL روی همان خطوط مسی که از طرف شرکت مخابرات برای خطوط تلفن به منزل و یا محل کار شما کشیده شده است سرویس داده می شود.

برای مشاهده و خرید مودم 9960 TP-LINK با ارسال رایگان کلیک کنید

 VDSL مخفف “Very high speed Digital  Subscriber Line” است.

خطوط دیجیتال بسیار پرسرعت به شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ی اینترنت این امکان را می‌دهد تا در بستر کابل مسی، اینترنت VDSL بسیار  پرسرعت را به کاربران خود ارائه دهند.
مودم  های VDSL پهنای باند بسیار بالایی برای  استفاده کاربران فراهم می‌کنند.

تفاوت ADSL و VDSL

در چند سال گذشته استفاده از اینترنت  پرسرعت بسیار رشد کرده است و با   افزایش تعداد رایانه های خانگی و  ایجاد  شبکه های خانگی، تقاضا برای   اتصالات پرسرعت به طور پیوسته افزایش یافته است  دو فناوری،ADSL و VDSL در   حال حاضر جز پرطرفدارترین ارائه دهنده سرویس های  اینترنت دنیا هستند.

برای مشاهده و خرید مودم VDSL با ارسال رایگان کلیک کنید

 VDSL هم مانند ADSL بر روی خطوط تلفن که از زوج  کابل‌های مسی  بهم تابیده شده تشکیل شده است کار می‌کند البته با چند تفاوت  نسبت به  ADSL:

VDSL  می‌تواند به یک سرعت باورنکردنی دست پیدا کند؛ که خیلی سریعتر از  ADSL  می‌باشد. اما جایی عملکرد VDSL چالش برانگیز می‌شود که می‌فهمیم این  سرویس  بر روی کابل مسی فقط در فاصله‌های کوتاه( تا 1200 متر) قادر هست سرعت بالایی ارائه دهد. شرکت‌های مخابراتی در حال جایگزین کردن کابل‌های مسی با بستر فیبر نوری هستند که این موضوع می‌تواند یک امتیاز برای خرید سرویس های VDSL محسوب شود که به وسیله آن بُعد فاصله از محدودیت‌های این  تکنولوژی حذف شود.

سرعت دانلود و آپلود در اینترنت VDSL به مراتب بیشتر از سرویس‌های ADSL می‌باشد.


تفاوت فیبر نوری و VDSL

تفاوت  عمده VDSL و فیبر در اینست که در حال حاضر خطوط  VDSL بر روی کابل های مسی  یا همان کابل های آنالوگ سرویس دهی میکنند اما  خطوط فیبر نوری روی کابل  هایی از جنس رشته های نازک شیشه ای با قابلیت  انتقال نور سرویس دهی  میکنند.
یکی از مزایای اینترنت VDSL نسبت به فیبر نوری در اینست که در  حال حاضر در دسترس تعداد بیشتری از افراد میباشد چرا که فیبر نوری هنوز  تمامی نقاط را تحت پوشش ندارد.
یکی دیگر از مزایای VDSL نسبت به فیبر نوری هزینه پایین تر آنست چرا که سرویس های فیبر نوری هزینه بسیار بالاتری دارند.

خرید بهترین مودم VDSL برای اتصال به اینترنت


بسیاری  از افراد به دنبال این هستند تا یک  مودم ، اینترنت VDSL را پیدا  کنند و از این جهت به اینترنت پرسرعت،  اتصال داشته باشند. برای خرید مودم،  باید دقت داشته باشید که کارت شبکه آن از خطوط VDSL پشتیبانی کند.

 VDSL از نظر سرعت بسیار پیشرفته تر از ADSL است و از این جهت، اکثر مشتریان  اینترنت خانگی ترجیح می دهند تا خطوط اینترنت پرسرعت VDSL را برای خود راه  اندازی کنند.

برای مشاهده و خرید مودم 9970  TP-LINK با ارسال رایگان کلیک کنید

برای بررسی امکان VDSL بر روی خط تلفن ثابت اینجا کلیک کنید